Мария Клара е красива, трудолюбива и готова на всичко за своето семейство. Тя е на път на реализира своята мечта - да се омъжи за годеника си Карлос Раул Фонсека, механик от квартала.
Само двадесет дни преди сватбата Карлос Руис е уволнен от работа и моли Мария Клара да отложат сватбата, тъй като планира да замине за Маями в търсене за по-добро бъдеще за двамата. И така Карлос Руис заминава за САЩ в търсене на голямата мечта. Мария Клара остава сама, след като майка й умира внезпно от сърдечен удар.
Сломена, Мария Клара търси съвет от кръстницата си Коралия и решава да замине за Маями, за да търси годеника си. Но тя няма представа, че в живота на Раул вече има друга жена: Барбара Серано Сулбаран, красива, но надменна жена, собственичка на огромно богатство.
Карлос Раул работи във верига хотели, собственост на Барбара, която е лудо влюбена в него. Благодарение на това Раул бързо се издига в служдата и вече няма никаква следа от скромния младеж, който е бил някога. Сега той е важен мъж, който се наслаждава на лукса на живота на милионер. Барбара и Карлос Раул подготвят сватбата си, когато в Маями пристига Мария Клара, готова да намери голямата си любов.
превод: Stefania